Power BI Yöneticisi

Power BI ortamınızı izleyin
ve analiz edin.

Power BI’da iş açısından kritik raporlar ve panolarla mı çalışıyorsunuz? Raporlarınızı ve veri kümelerinizi düzenli olarak yedekleyebilmek ve olası bir kurtarma için onları güvende tutabilmek ister misiniz?

Cevabınız evetse Power BI Yöneticisi sizin için mükemmel çözümdür!
Power BI Yöneticimiz, tenant’ınızı veya bireysel çalışma alanlarınızı kaydetme ve geri yükleme konusunda size basit ve hızlı bir seçenek sunar.

Araç, Power BI yönetiminizi basitleştirmek ve optimize etmek için de mükemmeldir. Power BI Yöneticisi, Microsoft’un bütünleşik PowerShell modüllerinden ve Power BI API’larından yararlanır.

bsgroup-data-analytics-power-bi-stefan-jakob

Yönetim ve Bakım artık çok kolay.

MONITORING

Power BI Panosu aracılığıyla, Power BI tenant’ınızın tüm etkinliklerine ilişkin kapsamlı bir bakış elde edersiniz. En çok ziyaret edilen raporlardan güncellemelerin durumuna ve kullanılmayan çalışma alanlarına kadar.

RESTORE (GERİ YÜKLEME)

Bir yedeklemenin geri yükleme işlevi, yalnızca raporları değil, aynı zamanda yükleme / ve kullanıcı ayarları gibi yapılandırmaları da geri yüklemenize olanak tanır.

Backup (Yedekleme)

Power BI Yöneticisi, tüm bir Power BI tenant’ınızın yedeklemelerini oluşturmanıza olanak tanır, böylece verilerinizi sürümlendirebilir veya daha sonra kurtarmak üzere saklayabilirsiniz.

Panomuzla İzleme ve Analiz

Raporlar ve Veri Kümeleri

Hangi Raporların en çok hangi kullanıcılar tarafından görüntülendiğini görün ve hangi Veri Kümelerinin güncellenmediğini görün.

Kullanılmayan yapıları ortadan kaldırarak ortamınızı temizleyin ve etkisini görün.

Çalışma Alanları ve Kullanıcılar

Hangi kullanıcıların Power BI’ı uzun süredir kullanmadığını öğrenin ve lisanslama maliyetlerinden TASARRUF EDİN!

Çalışma alanlarınızda güvenliğin nasıl ele alındığını öğrenin ve verilere yalnızca DOĞRU KULLANICILARIN ERİŞİMİ olduğundan emin olun.

bsgroup-data-analytics-power-bi-administrator-dataset

Bir Bakışta
Mimari

Power BI REST API’larını kaynak olarak kullanmak ve Azure Functions ve Azure Blob gibi Azure hizmetlerinden yararlanmak, çözümün kendi BT ortamınız dahilinde uygulanmasına olanak tanır.
bsgroup-data-analytics-power-bi-architektur

Fiyatlandırma (yıllık)

Azure ücreti dahildir