Manor

Finans ve kontrol için iş zekası

«BI ortamındaki BSGROUP Data Analytics AG ile, dinamik bir iş ortamında değişen gereksinimlere hızlı ve yetkin bir şekilde tepki verebilecek güçlü bir ortak bulduk.”

«BSgroup Data Analytics AG, Microsoft yığınında mükemmel bir uzmanlığa sahiptir. Buna ek olarak, güçlü pratik ilgileri ve projeyi hızlı ve sorunsuz bir şekilde uygulamaya yönelik yapılandırılmış yaklaşımlarından da ikna oldum.»

Thomas Stöcklin, CFO Manor AG

Dijital çağın geleceğine yeni kurumsal yönetim ile

Manor AG, İsviçre’deki en büyük mağaza grubudur ve ülkenin her yerinde temsil edilmektedir. Şirket şu anda yaklaşık 8.300 kişiyi istihdam ediyor ve şu anda 330 çırak eğitiyor. Manor Group’ta 59 Manor mağazası, 30 Manor Food süpermarketi ve 27 Manora restoranı bulunmaktadır. Toplamda, Manor dünya çapında yaklaşık 2.800 tedarikçiden bir milyonun üzerinde ürün stoklamaktadır. Bunların 700 kadarı, Manor Gıda Pazarlarına mevsimlik ürünler sunan yerel üreticilerdir.

«Şirket verilerinin, Manor’un tüm iş alanlarını birleştiren ve tüm ilgili departmanlar için her zaman mevcut ve kullanılabilir olan tek tip ve merkezi bir görünümüne ihtiyacımız var.»

«BSGROUP, hızlı iş analizi ve karar almaya olanak tanıyan basit bir finansal ve operasyonel raporlamanın kurulmasında kilit bir ortak olmuştur.»

Sandra Kottenauer,
Ürün ve Pazarlama Direktörü Manor AG

BSGROUP-Sandra-Kottenauer-Malikanesi

Bu sipariş ile Manor AG ile başarılı işbirliğimiz 2017 yılında başladı.

Manor’daki proje yöneticimiz Mario Ghidoni, yeni bir ERP sisteminin uygulanmasının bir parçası olarak, kontrolün kullanımına ve analizine olanak tanıyan kısa sürede şirket çapında yeni bir finansal raporlama sistemi kurma vizyonuna sahipti. -farklı departmanlardaki alakalı veriler.

Proje ekibinin en büyük zorlukları, bir yandan ERP sistemi tarafından üretilen malları ve finansal verileri operasyonel raporlamaya kadar finansal bir perspektif elde edecek şekilde hazırlamak ve diğer yandan mümkün olan en iyi çözümleri geliştirmektir. çok büyük veri hacmi nedeniyle.

Çözümümüzle, veri modelini, yüksek düzeyde toplanmış verilerin, medya süreksizliği olmadan makale düzeyinde doğrudan en küçük birime kadar analiz edilebileceği şekilde tasarladık. XL3 ve XL3-Web ile, Manor AG şu anda yaklaşık 3.000 çalışana standartlaştırılmış ve gerekirse oldukça ayrıntılı veriler sağlayabilmektedir. Perakende ve satın alma gibi operasyonel alanların yanı sıra belirli kontrol ihtiyaçları da bir veri modeli ile kapsanmaktadır.

MÜŞTERİ FAYDALARI

Manor AG için 140’tan fazla katı rapordan IBCS standardına uygun toplam 12 dinamik standart rapordan oluşan bir portföy oluşturulmuştur. Bu, farklı görünümler ve ayrıntı seviyelerine sahip tüm gelir tablosunun yanı sıra sipariş hacimlerinin geçici olarak görselleştirildiği bir satın alma raporunu veya satış noktalarının günlük, haftalık ve aylık performans ölçümüne ilişkin bir raporu içerir.

Tekdüzelik ve tek nokta gerçeği yaklaşımı yoluyla verimlilik kazancı, veri ve rapor hazırlama yerine yorumlamaya ve içeriğe daha fazla zaman harcanmasına olanak tanır.

Tek tip veri kataloğu ve entegre kontrol, dijital çağda büyük mağaza grubunu kontrol etmek ve mevcut analiz seçeneklerini daha da geliştirmek için temel oluşturur.

«BSgroup Data Analytics AG’nin benzer sorunlarla ilgili deneyimi, ortak bir dil bulmayı kolaylaştırdı.
Proje kurulumu her zaman net, sabitti ve kaynak tahsisine çok fazla esneklik ve mükemmel kullanılabilirlik eşlik ediyordu.»

«Sonuç, tutarlılığı, net bir veri modeli ve dolayısıyla iyi bir kullanıcı kabulü nedeniyle etkileyicidir. Tek tip veri kataloğu ve entegre kontrol, dijital çağda şirketi kontrol etme ve analitiği daha da geliştirme rotasını belirledi.»

Mario Ghidoni, Özel Projeler Başkanı Manor AG