SV Grubu

Kurumsal yönetim için iş zekası

“BSGROUP DATA ANALYTICS AG’nin uzmanlığı ve iş zekası ve DWH projelerinin uygulanmasındaki uzun yıllara dayanan deneyimi, projeyi en iyi şekilde başlatmamızı ve 1. aşamayı başarıyla tamamlamamızı sağladı.”
“BSgroup Data Analytics AG’de, analitik platformumuzun başarılı bir şekilde geliştirilmesi için güçlü uygulama becerilerine sahip güvenilir bir ortak bulduk.”

Andrej Scholz, SV Group’ta Ürün Sahibi Veri Analitiği

Yeni kurumsal yönetim ile dijital geleceğe

Merkezi Dübendorf’ta (CH) bulunan SV Group, yenilikçi bir yemek ve otel yönetimi grubudur. Topluluk ikram hizmetleri, halka açık yemek hizmetleri ve otellerden oluşan üç iş alanından oluşur. Şirket, yaklaşık 8.400 kişiyi istihdam etmekte ve İsviçre, Almanya ve Avusturya’da faaliyet göstermektedir.

SV Group, SV Restaurant markası altında 600’den fazla çalışanı olan restoran ve kafeteryayı işletiyor ve bu da onu DACH bölgesindeki lider tedarikçilerden biri yapıyor. İster İtalyan ister Asya, sade veya şık: Halka açık restoranlar yaklaşık 20 yerde temsil edilir ve çok çeşitli seçeneklere sahiptir. Şirket ayrıca İsviçre ve Almanya’da Marriott markaları Courtyard, Residence Inn, Renaissance ve Moxy’yi SV Hotel markası altında franchise sahibi olarak işletmektedir. Bern (La Pergola) ve Olten’deki (Amaris) ayrı oteller ve Bern-Wankdorf’ta yeni açılan otel markası Stay KooooK portföyü genişletiyor.

«Şirkette karar alma süreçlerini artan veri tabanlı destekle desteklemek için entegre ve kalite güvenceli bir veri tabanı sağlamak istiyoruz. Ek olarak, verileri hazırlamak için gereken manuel çaba azaltılmalı ve hatta ortadan kaldırılmalıdır. “

Bu siparişle, SV Group’ta DWH / BI projesi Ekim 2019’da başlatıldı.

Amaç: BSgroup Data Analytics AG’nin desteğiyle bir veri ambarı ve şirketler arası bir analitik platformu oluşturmak. Şirkette kullanılan çeşitli sistemlerden gelen veriler, merkezi bir kontrol platformu aracılığıyla modern bir DWH mimarisine entegre edilecek. Diğer bir zorluk, yalnızca manuel veri kaynakları olarak mevcut olan ve ayrıca merkezi raporlamada dikkate alınması gereken bütçe veya tahmin rakamları gibi verilerin entegrasyonudur.
Ayrıca, operasyonel sistem ortamını sürekli geliştiren paralel çalışan projelerle ilerleyen dijitalleşme nedeniyle, kaynaklardaki değişen veri yapılarına çok çevik bir tepki.

MÜŞTERİ FAYDALARI

“SV Hotel Analytics” ten kısmi çözümle, son zamanlarda veri ve raporların hazırlanmasında harcanan manuel çabayı önemli ölçüde azaltmayı başardık. Gerekli verilerin tam otomatik olarak işlenmesi, analiz ve yeni raporların oluşturulması için daha fazla zamanın yaratılması anlamına gelir. Veri tabanı ayrıca şu anda geliştirilmekte olan diğer kısmi çözümler aracılığıyla sürekli olarak genişletilmektedir.
Standartlaştırılmış yaklaşımı, teknik geliştirme şablonları ve araçları sayesinde BSgroup Data Analytics AG, şirket çapında modern bir DWH ve BI platformu kurmak için sağlam ve geliştirilebilir bir temel oluşturmayı başardı.