SV Group

Kurumsal Yönetim için İş Zekası

«BSGROUP DATA ANALYTICS AG’nin uzmanlığı ve İş Zekası ve Veri Ambarı projelerinin uygulanmasındaki uzun yıllara dayanan deneyimi, projeyi en iyi şekilde başlatmamızı ve ilk aşamayı başarıyla tamamlamamızı sağladı..»
« BSGroup Data Analytics AG ile, analitik platformumuzun başarılı bir şekilde geliştirilmesi için güçlü uygulama becerilerine sahip güvenilir bir ortak bulduk..»

Andrej Scholz, Ürün Sahibi Veri Analitiği SV Group

Yeni kurumsal yönetimle dijital geleceğe

Merkezi Dübendorf’ta (İsviçre) bulunan SV Group, yenilikçi bir gastronomi ve otel yönetimi topluluğudur. Topluluğun etkinliği, gruplar için ikram hizmetleri, halka açık yemek hizmetleri ve otelcilikten oluşan üç ana iş alanını birleştirmektedir. Şirket, yaklaşık 8.400 kişiyi istihdam etmekte ve İsviçre, Almanya ve Avusturya’da faaliyet göstermektedir.

SV Group, SV Restaurant markası altında, 600’den fazla personel restoranı ve kantin işletmektedir ve bu da onu DACH bölgesindeki lider tedarikçilerden biri yapmaktadır. İtalyan veya Asyalı, sade veya şık: SV Group’un halka açık restoranları yaklaşık 20 lokasyona yayılmıştır ve çok çeşitli seçenekler sunmaktadır. Şirket, ayrıca SV Hotel markası altında, franchise sahibi olarak, İsviçre ve Almanya’da, Marriott markaları olan Courtyard, Residence Inn, Renaissance ve Moxy’yi yönetmektedir. Bern (La Pergola) ve Olten’deki (Amaris) oteller ve Bern-Wankdorf’taki yeni otel markası Stay KooooK, SV Group’un portföyünü genişletmektedir.

«Şirketteki karar alma süreçlerini giderek daha fazla veriye dayalı kılmak için entegre ve kalite güvenceli bir veri tabanı sağlamak istiyorduk. Ayrıca, verilerin hazırlanması için gereken manuel çaba azaltılmalı veya hatta ortadan kaldırılmalıydı.»

SV Group Veri Ambarı / İş Zekası Projesi, bu taleple birlikte, Ekim 2019’da başladı.

Amaç: BSGroup Data Analytics AG’nin desteğiyle bir veri ambarı ve şirketler arası bir analitik platformu oluşturmak… Şirkette kullanılan çeşitli sistemlerden gelen veriler, merkezi bir kontrol platformu aracılığıyla modern bir Veri Ambarı mimarisine entegre edilecekti. Yalnızca manuel veri kaynakları olarak mevcut olan ve merkezi raporlamada da dikkate alınması gereken bütçe veya tahmin rakamları gibi verilerin entegrasyonu, karşılaşılan bir başka zorluktu.
Ayrıca, operasyonel sistem ortamını sürekli geliştiren ve paralel projeler doğrultusunda ilerleyen dijitalleşme nedeniyle, kaynaklardaki değişen veri yapılarına çok çevik tepki vermek gerekiyordu.

MÜŞTERİYE FAYDALARI

Şu anda, “SV Hotel Analytics”in kısmi çözümü, veri ve rapor hazırlamadaki manuel çabayı önemli ölçüde azaltmayı başarmıştır. Gerekli verilerin tamamen otomatik olarak işlenmesi, analiz ve yeni raporların oluşturulması için harcanmak üzere daha fazla zaman yaratılabilmesini sağlar. Ayrıca, veritabanı, şu anda geliştirilmekte olan diğer kısmi çözümler aracılığıyla sürekli olarak genişletilmektedir.
BSGroup Data Analytics AG, standartlaştırılmış yaklaşımı, teknik geliştirme şablonları ve araçları sayesinde, şirket çapında modern bir Veri Ambarı ve İş Zekası platformu kurmak için sağlam ve gelişime açık bir temel oluşturmayı başarmıştır.