MICROSOFT

İnovasyon Ortağımız

«Mıcrosoft’u ortaklarıyla bir araya getirmenin sihri, müşterilerimizin, verilerinin, yani piyasadaki altının potansiyelini ortaya çıkarmalarını sağlıyor.»

Andrew Reid, Ortaklık Geliştirme Baş Yöneticisi, Microsoft İsviçre

BSGROUP-Data-Visualisation

Teknolojik ilerleme ve yenilik için bir ortak ve platform şirketi.

Microsoft, on yıllardır İş Zekası ve dijitalleştirmede lider bir oyuncu ve Bulut teknolojisinin büyük itici gücü olmuştur. Güvenilir Microsoft teknolojileri ile İş Zekanızı optimize edin!

BSGROUP-Microsoft-big-data

Microsoft Azure

Microsoft Azure, Microsoft tarafından oluşturulan bir Bulut bilgi işlem platformu ve altyapısıdır. Microsoft’un kendi tanımıyla, Azure, kuruluşunuzun her gün karşılaştığı işle ilgili zorlukları aşmasına yardımcı olmak için sürekli genişleyen bir Bulut hizmetleri grubudur. Microsoft Azure özünde farklı türde Bulut hizmetlerinin bir derlemesi olsa da, platformu işletmeler için çekici hale getiren bu hizmetlerle yapabileceklerinizdir. Başka bir deyişle, ticari müşteriler için en önemli olan, bu çözümleri uygulamak için gereken temel hizmetlerden çok, çözümlerdir. Bu nedenle Azure, olmasını istediğiniz herhangi bir şey olabilir.

Microsoft Power BI

Power BI, Microsoft tarafından geliştirilen Bulut-temelli bir İş Zekası teknolojisidir. Power BI ile, veriler, gerçek zamanlı ve Self-Servis bir süreçte değerlendirilebilir ve görselleştirilebilir. Power BI, Microsoft tarafından geliştirilen bir araçtır. Kullanımı kolaydır ve veri analizi ve İş Zekası ile çalışmak isteyenler için tasarlanmıştır. Power BI’ın amacı, verileri, kararlara temel teşkil edebilecek anlaşılır, perspektiflerle dolu bilgilere dönüştürme sürecini basitleştirmektir. Program, ERP sisteminizden, Excel belgelerinden çıkarılan ve AFC Consolidator içinde dönüştürülen, araca tablo şeklinde veya çok boyutlu bir küp olarak işlenen verilere dayalı olarak panoda etkileşimli görselleştirmeler sağlar. Sonraki yıllarda Microsoft tarafından Power BI için yapılan büyük çaplı geliştirmeler sayesinde platform, Power BI’ın kendi web platformu veya Sharepoint veya Teams gibi tümleşik araçlar aracılığıyla rapor oluşturma ve paylaşma amaçlı kurumsal bir temel işlevini kusursuzca yerine getirmektedir.